Haft krzyżykowy mnie uspokaja... to jedna z niewielu rzeczy do których mam anielską cierpliwość!
Kategorie: Wszystkie | O mnie | Pozostałe
RSS
poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Cóż za wspaniały tydzień majowy :) Nie ważne, że pełno zajęcia w domu i koło domu, najważniejsze, że nie muszę iść do pracy! Ganiam sobie z grabkami, z aparatem, czasami z igłą (co za chwilę przedstawię). Poza tym grillowanie i słodkie leniuchowanie :). A teraz chwila relaksu przed monitorem i krótki fotoreportaż:

Wzór, który obecnie wyszywam (z resztą jak i wszystkie inne) pochodzi z "Kramu z robótkami". Tak mi przypadły do gustu  te gazetki, że właściwie tylko te mam w swojej kolekcji plus jeszcze  "Haft gobelinowy". Dwa lata temu i w zeszłym roku miałam ich prenumeratę, ale mówiąc szczerze powoli nie znajduję tam już nic ciekawego... Aczkolwiek ptaszka znalazłam w numerze 1/2011

 

 

 Przygotowanie kanwy.  Tym razem wyszywam na kanwie aida o gęstości oczek 54/10 cm, ale zdecydowanie wolę 46/10 cm. Tkaninę przygotowuję w ten sposób, że najpierw ołówkiem rysuję sobie małe kreseczki co 10 oczek w takiej ilości jaka jest na wzorze. Potem dodaję jeszcze około 15 oczek na brzegi z wszystkich czterech stron wzoru. W końcowym efekcie wygląda to tak:

 

 

 

 

Te długie kreski przez całą kanwę wyznaczają mi obszar, w którym będzie wyszywany wzór.

 

Wybór muliny. W kolejnym etapie dobieram sobie mulinę. Przyznam, że ze względów ekonomicznych pracuję tylko na Ariadnie. Nie kupuję nigdy muliny na zapas (jedynie czarny kolor, bo ten zawsze się wykorzysta), w związku z czym przy każdym nowym wzorze muszę odwiedzić pasmanterię i uzupełnić braki.  Na szczęście przez tyle lat praktyki uzbierało się już wiele różnych kolorów i zazwyczaj pozostaje mi dokupić 2 lub 3. 

 

 

 

Tamborek. Zakładamy tamborek...

 

 

... i możemy się brać do pracy

 

 

 

Technika haftowania. Jak widać na załączonym obrazku nie stosuję się do żadnej zasady typu "zaczynamy haftować od środka wzoru" ani też "najpierw haftujemy ciemnymi kolorami". U mnie podstawowa zasada to "haftuj jak leci" :). Ja ucinam 40-50 cm nitkę i haftuję nią dopóki mi się nie skończy. No chyba że, danym kolorem nie ma już co haftować bądź też będzie on potrzebny, ale za ileś tam oczek. Wtedy ją ucinam i biorę kolejny kolor. Główne dwie zasady jakich się trzymam i są one ogólnie stosowane to takie, że nie robię z tyłu supełków i wszystkie krzyżyki są skierowane w jednym kierunku.

 

A teraz napawajmy się pięknem mojego ogrodu :)

 

 

15:37, luna1202
Link Komentarze (4) »
wtorek, 24 kwietnia 2012

nitk nic nie pisze, nie odwiedza... co to się dzieje? Czy to pogoda sprawia, że nikt nie siedzi na necie?? Żadna z koleżanek po fachu nie chce mi pomóc zrobić zakupy :( no trudno muszę sobie poradzić sama.

Generalnie dzisiaj ostatni raz wbiłam igłę w dzbanek z kwiatkami i w najbliższym czasie zabieram się za ptaszka ;p.  Zbliża się weekend majowy więc będę mieć duuuuużo czasu!!! Przygotuję fotoreportaż z moich przygotowań do haftowania :).

Pozdrawiam tych nielicznych, którzy czasami jeszcze wpadają. 

 

 

20:56, luna1202
Link Komentarze (5) »
niedziela, 22 kwietnia 2012

bo zabrakło muliny ;/ tak odrobinkę... ale za to nowy wzorek wybrany :) oto on:

 

 

Ostatnio dominują obrazki małego formatu, bo po pierwsze kanwa na wykończeniu, a po drugie po tak długiej przerwie muszę się co nieco rozkręcić :).

Tak a propo kończących się materiałów to mam pytanie do koleżanek po fachu - gdzie robicie zakupy? Jakaś pasmanteria internetowa czy raczej zwykła? Jeśli ta pierwsza to może polecicie mi jakąś? Jest chyba tego sporo zawsze lepiej trafić na wypróbowaną.

 

 

 

21:41, luna1202
Link Komentarze (1) »
czwartek, 19 kwietnia 2012

niewiele, ale jednak coś tam przybyło...

 

 

a tu dla porównania poprzednie zdjęcie:

 

 

... chciałabym go skończyć przez weekend i zabrać się za coś nowego. Tak tak dzisiaj pora wybrać nowy wzór i zorientować się jakie kolorki będzie potrzeba zakupić :)

  

Tagi: kwiaty
18:49, luna1202 , Pozostałe
Link Komentarze (1) »
wtorek, 17 kwietnia 2012

 

  

Tagi: kwiaty
22:30, luna1202 , Pozostałe
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2 , 3