Haft krzyżykowy mnie uspokaja... to jedna z niewielu rzeczy do których mam anielską cierpliwość!
Kategorie: Wszystkie | O mnie | Pozostałe
RSS
wtorek, 22 maja 2012

Dziś chciałabym Wam przedstawić pewną damulkę, która w niezwykle elegancki sposób wita naszych gości w pokoju :D To jeden z moich ulubionych obrazków, oprawiony oczywiście dzięki mojej mamie :)

 

 

 

Źródło wzoru: "Kram z robótkami" nr 7-8/2002

 

 

 

 

 

poniedziałek, 21 maja 2012

  Źródło wzoru: "Haft Gobelinowy" nr 3/2006

 

 

 

Tagi: kwiaty
18:27, luna1202 , Pozostałe
Link Komentarze (4) »

W zasadzie do tej pory nic o sobie nie napisałam ani się nie przedstawiłam, ale czas nadrobić zaległości. To tak:

Imię: Anna

Nazwisko: tylko bez nazwisk :)

Wiek: średni :)

Stan cywilny: coś mi mówi, że mężatka :)

Pochodzenie: Kraków Nowa-Huta 

Zamieszkanie: okolice Krakowa 

Zawód: specjalistka do spraw finansowych w firmie budowlanej

Zainteresowania: haft krzyżykowy, wystroje wnętrz (ale tym to tylko się interesuję czytaj: oglądam, podziwiam, natomiast sama nie mam za grosz wyczucia w tych sprawach)

W wolnych chwilach: no zgadnijcie co ja mogę robić w wolnych chwilach ;p poza tym czytam książki, bawię się z psem, przeglądam blogi

Nie znoszę: chamstwa, gotowania, pieczenia, leżenia (chyba, że leżę na materacu i bujam się na wodzie :))

To chyba tyle co mogę i chcę o sobie napisać. Inne rzeczy być może wyjdą w trakcie mojego pobytu tutaj :). 

Tak jak pisałam w komentarzach porządki już zakończone i teraz mogę skupić się na hafcie. Kończę ptaszka, a następna w kolejności jest "Woman with pearls", którą podpatrzyłam na blogu u Isiaczka

 

 

 

 

 

10:25, luna1202 , O mnie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 maja 2012

Dzięki Asi z bloga MOJE PASJE zaczęłam na nowo porządki w moich zasobach :). Bobinki to fakycznie genialna sprawa. Nie zdawałam sobie sprawy, że takie proste rozwiązanie może być tak pomocne. Zgodnie z postanowieniem spróbowałam urządzić sobie to swoimi siłami i na razie wygląda to tak:

 

 

 

Czyli dobrze już znane pudełko po ciasteczkach, do którego wpakowałam pudełeczka po mulinie, a do nich idelanie pasujące bobinki, których wzór również wzięłam od Asi --> BOBINKI

Kartoniki wycinam z pudełek po butach :). Jeszcze sporo pracy przede mną, ale za to efekt końcowy wynagrodzi trud ;p.

Poza tym zakupy w sklepie Coricamo (Hafty Polskie) zrobione i czekam na przesyłkę, aczkolwiek skusiłam się tylko na kanwę i mulinę. No i udało mi się w końcu kupić dwie ramki, ale z kolei brakuje mi do nich passe partout :( - nie ma to jak dobra organizacja...

Ok wracam do moich bobinek. Bye.

 

 

 

18:25, luna1202
Link Komentarze (8) »
czwartek, 10 maja 2012

Oczywiście z moich "ramkowych" zakupów w niedzielę nic nie wyszło, bo jak tylko wyłączyłam komputer i w sumie już się zbierałam do wyjścia to mój mąż oświadczył, że będziemy mieć gości!!! Ale spokojnie już postanowiłam, że przynajmniej 2,3 obrazki muszę oprawić w najbliższym czasie i namiętnie do tego dążę :).

Teraz jeszcze zastanawiam się nad zakupami w sklepie HAFTY POLSKIE Mają tu kanwę, która mnie interesuje --> KANWA ale nie bardzo wiem za co jest ta cena 19 zł czyżby za metr bieżący??? Jeśli tak to bardzo tanio! Zainteresowały mnie jeszcze dwie rzeczy:

  • PUDEŁKO na muliny wraz z tekturkami
  • LAMPKA do zaczepienia na tamboku

Mam niby te swoje, ręcznie robione pudełka na mulinę, ale po pierwsze dzieło nie jest jeszcze ukończone i spora część motków nadal jest wrzucona luzem do pudełka, a po drugie zajmują mi strasznie dużo miejsca.  Aczkolwiek jak bym się uparła to pewnie sama bym sobie zrobiła takie jak to w sklepie - z tym że nie z plastiku :).

No a lampka to zdecydowanie genialna sprawa tylko jak dla mnie trochę droga i tak się waham czy ją kupić... Kwestia do przemyślenia.

Póki co wracam do pracy.

 

 

 

 

11:09, luna1202
Link Komentarze (11) »
 
1 , 2